Tady Vám transparentně rozklíčujeme, na základě našeho předpokladu, vznik nemalé škody ve výši 1.571.676,- Kč, která byla způsobená obci Světlá Hora úředními osobami (radními, pracovnicemi obecního úřadu a některých členů zastupitelstva obce Světlá Hora) a hodnotící komisi, při Veřejné zakázce malého rozsahu u stavebního díla týkající se Opravy místní komunikace a chodníku parcelního čísla 1817/1 ve Světlé Hoře v roce 2014. Jedná se o cestu od Šidlíků po Vacha, dříve známou ke stavební firmě Nykl a nyní ke stavební firmě Lukovský.
Tato nemalá škoda ve výši 1.571.676,- Kč vznikla z těchto částí.
První část po nezákonném vyřazení nejnižší podané cenové nabídky od společnosti ECOVIA Haná s.r.o., které provedli nezodpovědní členové hodnotící komise a radní obce, která obec a občany stála částku ve výši 726.287,98 Kč.
Druhá část po vyplacení víceprací v orgánech obce v rozporu s platnými zákonnými normami a předpisy a se smluvními ujednáními v uzavřené Smlouvě o dílo v radě obce, která obec a občany stála částku ve výši 754.848,54 Kč.
Třetí část po neuplatnění penálů za pozdní zhotovení díla na základě zákonných norem a předpisů a smluvních ujednání v uzavřené Smlouvě o dílo v radě, která obec a občany stála částku ve výši 90.540,30 Kč.
Pro toto tvrzení je zde předloženo 31 písemných relevantních důkazů.
Naše první zjištění bylo v této záležitosti na zastupitelstvu obce dne 22. 06. 2015 při projednávání závěrečného účtu obce za rok 2014.
Přitom vše začalo tak, jak stanovují zákonné normy a předpisy, ale vše skončilo úplně naopak v neprospěch obce, tj. v rozporu s péčí řádného hospodáře!
A tuto skutečnost zde transparentně doložíme relevantními písemnými důkazy, které jasně prokáží, že došlo překročení pravomocí u úředních osob. Dále potvrdí, že došlo k porušování zákonných norem a předpisů, které zde budeme citovat, u úředních osob, do kterých počítáme starostu, radní a zastupitelé obce, včetně zaměstnanců obecního úřadu. A nakonec do této skupiny patří i členové hodnotící komise, kteří zastávají funkci ve státní samosprávě.
A tady sami zjistíte, že takovou trestní odpovědnost u úředních osob a osob ve funkcích státní samosprávy, které zde popíšeme, orgány činné v trestním řízení od Bruntálu přes Ostravu až po Prahu nezajímají, i přes písemné důkazy, které zde najdete v počtu 31.
K tomu Vám předložíme naše předpoklady, neboli tyto úvahy PROČ hrají mrtvé brouky tyto orgány státní moci?
Protože trestní odpovědnost vyšetřoval orgán činný v trestním řízení a to Policie České republiky, která spadá pod Ministerstvo vnitra České republiky! A záměrem každého ministerstva je, aby si nepřidělávali problémy, které by pak museli řešit! Pod orgán státní úřední moci přece spadá Policie České republiky. A tím pádem musí šetřit u orgánů obecní samosprávy takovým směrem, aby většinu podání odkládal s odůvodněním, že nešlo o úmysl! Takový závěr Policie ČR byl i v našem případě a to i pro skutečnosti uváděné v zákonech a také v judikaturách, týkající se práce úředních osob v obecních samosprávách, které vždy poukazují na vznik nedbalostního jednání. Tak proč orgány činné v trestním řízení, které šetří porušování zákonných norem a předpisů, ignorují svou zákonnou povinnost se řídit zákony?
Protože kdyby tyto orgány šetřily, jak mají podle zákonných norem a předpisů, tak mnoho a mnoho úředních osob na obcích by mohlo být potrestáno, například i zákazem výkonu veřejných funkcí. A tím se obávají, že by se lidi báli kandidovat do státních samospráv a pak by muselo Ministerstvo vnitra České republiky, dle zákona o obcích, v těchto případech vykonávat dozor na orgány samosprávy na těchto obcích! A to se jim určitě nezamlouvá.
Protože nejvíce podání směřováno na pana Vojtíška, starostu od 2006 do 2018 a nynějšího radního, který v minulosti stál za dary pro Policii ČR z obecního rozpočtu obce Světlá Hora?
Protože šetření u Policie České republiky v Bruntále bylo ovlivněno jménem Vojtíšek, pro skutečnost, že jejich nadřízený je plukovník Roman Vojtíšek, ředitel Útvaru zvláštních činností služby kriminální Policie a vyšetřování České republiky v Praze?
Protože v případě možné trestné odpovědnosti u úředních osob na obci Světlá Hora se nejedná o takovou kauzu, jako je Čapí hnízdo, či jiné kauzy kolem Andreje Babiše a jiných mediálních kauz! A kauza ve Světlé Hory přece nikoho z nich nemůže zviditelnit a vynést na vyšší pozice Policie České republiky, v kontextu s výše uvedenými předpoklady.